Sevimli Mutfak

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Pasta
  4. »
  5. Kedidili Pasta Nasıl Yapılır?

Kedidili Pasta Nasıl Yapılır?

Sevimli Mutfak Sevimli Mutfak - - 2 dk okuma süresi
95 0
Kedidili Pasta Nasıl Yapılır?

Kremamız için: yumurta sarılarını ve şekeri kendi hacimlerinin iki katına çıkana kadar çırpın. Ardından unu ilave edip, pürüzsüz kıvama gelene kadar karıştırın.

Sütünüzü orta boy bir tencere de ocağa aldıktan sonra vanilya çubuğunu ortadan ikiye ayırın ve içerisindeki taneleri sütün içerisine atın.Süt kenarlardan kaynamaya başlayınca, yumurta ve şekerli karışımın içerisinden bir kepçe dökerek, karışıkların ısılarını eşitleyin. Daha sonra yumurtalı karışımı ocaktaki süt, vanilya karışımının üzerine hızlı bir şekilde çırparak ekleyin. Muhallebi kıvamına gelene kadar çırpın ve kıvama gelince ocaktan alıp tereyağını kremanın içerisine atıktan sonra çırparak eritin. Yaptığınız krema soğuyunca, krem şanti ile çırparak kremanızı hafifletin. 18 cm’lik yuvarlak kelepçeli pasta kalıbına önce kenarlardaki kedidillerini dizerek başlayın. Alt tabana kedidilleriniz dizip kremanızı dökün ve yayın, üzerine çilekleri ve fındık krokanı ekledikten sonra üzerini kedidili ile kapatın. Bu işlemi iki defa tekrarlamanız yeterli olacaktır. Afiyet olsun.

Not: Pastacı kremasını yaparken süt kaynadığı zaman, nescafe katarak lezzetlendirebilirsiniz. Ayrıca pastamızın iç kısmına koyduğunuz kedi dillerini kahve ve ya süt ile ıslatabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir